Dietë Javë: si për të humbur 7 kilogramë për një javë

Si për të humbur 7 kilogramë për një javë

Dietë Javë është një mënyrë shumë efektive të shpejtë humbje peshe. Pra, është e mundur që të humbni deri në 7 paund në 7 ditë. Si të bëhet kjo? Dhe sa e sigurt është kjo?

Dietë Javë - një të ndritshme, përfaqësuese të një sërë dietat që premtimi të shpejtë humbje peshe në një periudhë të shkurtër kohe. Sigurisht, ajo është e lidhur me rënda kufizimin e furnizimit, dhe, si pasojë, sasia e kalorive. Ajo duhet të theksohet se tolerohet kjo dietë nuk është e lehtë, kështu që të jenë të përgatitur. Është e dëshirueshme që të jetë në gjendje të ecin dhe për të marrë disa përvojë, e jo të mendoni për ushqimin. Ajo është e mirë nëse këto shtatë ditëve ju do të shpenzojnë më pak kohë në shtëpi me frigorifer. Gjithashtu gjatë kësaj periudhe, ajo është shumë e dëshirueshme jo për të gatuar ndonjë gjë që ju nuk mund ta hani.

Si për ujë, ajo, si zakonisht, ju duhet të pini të paktën 1.5 litra në ditë. Pije të tjera janë të lejuara vetëm çaj të gjelbër (përveç ditëve të veçanta).

Dietë javë menu

Siç tashmë u tha më lart, dietë Javë sugjeron mjaft të kufizuara të dietës si dietë. Në veçanti, çdo ditë ju mund të hani vetëm një produkt, të ndarë në 3-4 ngrënies.

Dita e parë

Mënyrë efektive të shpejtë humbje peshe

Menu tuaj është një pini çaj, kafe, lëngje. Ju mund të pini ndonjë gjë (përveç pijet e gazuara) dhe në çdo sasi. Por ushqimi është më mirë për të refuzuar.

Dita e dytë

Menu tuaj — perime të papërpunuara. Kufi për numrin nr. Më e rëndësishmja, nuk vë në dukje ato të trajtimit me nxehtësi.

Dita e tretë

Kjo dyshe ditën e parë dhe është i pijshëm, në mënyrë të aksioneve deri në fun pije. Nëse ju jeni me të vërtetë serioze, ju mund të përballojë 2 smoothies perime.

Ditën e katërt

Fruta. Hani fruta të papërpunuara në çdo sasi.

Dita e pestë

Tuaj në menynë e gatuar ligët mish, djathë dhe vezë. Limit: mish - 300 g gjizë - 100 gram dhe 3 vezë.

Dita e gjashtë

Dita e gjashtë është edhe pijshëm.

Dita e shtatë

Dita e shtatë e dietës Javë është projektuar për të dalë dietë të rreptë, pra, menyja do të jetë, edhe pse i plotë, por maksimale diete.

Për Mëngjes të hani fërguara vezë dhe kos. Për drekë, trajtoj veten me supë pule. Rostiçeri pasdite është fryt. Dhe për darkë një sallatë greke.

Sa e rrezikshme është të shpejtë humbje peshe?

Ajo varet në atë që ju e konsideroni të shpejtë humbje peshe dhe sa peshë ju dëshironi të humbni. Nëse jeni të trashë dhe keni nevojë për të humbur peshë, ai mund të shkojnë më të shpejtë se në qoftë se keni nevojë për të humbur vetëm një paund disa.

Megjithatë, nëse ju jeni të uritur, ajo është e rrezikshme. Në fakt, disa dieta janë të lidhura me të tilla rreziqet shëndetësore:

  • Dehidratim.
  • Dhimbje koke.
  • Nervozizëm.
  • Marramendje.
  • Lodhje.
  • Kapsllëk.
  • Humbja e flokëve.
  • Humbjen e muskujve.
  • Rënie në shpejtësinë e metabolizmit.
  • Çrregullime menstruale tek gratë.

Humbja nga 500 g për 1 kg në javë konsiderohet të shëndetshëm dhe të sigurt për person mesatar. Megjithatë, ajo është gjithmonë mirë që të konsultoheni me mjekun.

Përveç kësaj, njerëzit që të humbasin peshë ngadalë janë më shumë gjasa për të mbajtur peshë jashtë për një kohë të gjatë. Shumica e atyre që përpiqen të "fast dietë" në fillim të kënaqur me rezultatet, por pastaj shpesh kthehen në peshën e mëparshme, dhe ndonjëherë të fitojë më shumë peshë.

Sa e rrezikshme është të shpejtë humbje peshe

Si për të humbur peshë pa dieting?

Nuk duhet të heqim nga fjala dietë. Kjo nuk do të thotë që ju duhet të jetë e rreptë në lidhje me çdo gjë që ju hani, apo që ju duhet të ndiqni një vakt të caktuar të planit dhe të ushtrojnë regjim. Dietë mund të thjesht do të thotë ndryshuar stilin e jetës tuaj, për shembull për të ngrënë më shumë fruta dhe perime.

Humbje peshe gjithashtu nuk do të thotë që ju duhet të rrinë në një dietë të rreptë deri në peshë është ulur, dhe pastaj të kthehesh në zakonet e vjetra. Shumë më mirë do të ishte nëse ju të ndryshojë stilin e jetës tuaj të jenë të shëndetshëm jo vetëm tani por edhe në të ardhmen. Teknikisht, çdo person në një dietë, ju vetëm duhet të sigurohuni që ajo është e shëndetshme dhe ushqyese, dhe ju mund të ndjekë atë gjatë gjithë jetës.

Gjeni një dietë e shëndetshme dhe ushtrimi i planit që i përshtaten nevojave tuaja dhe të planifikojë. A nuk bie për të dashuroj planet vakt që nuk do të jetë në gjendje të përshtatet me pjesën tjetër të jetës tuaj. Të zgjedhur jo vetëm të dobishme, por edhe ushqime të shijshme (kjo përfshin sportive). Pastaj vendosni një qëllim dhe të përpiqet për të. Do të ketë sukses!

07.04.2020