Artikuj interesantë

 • Parimet themelore të respektimit të një diete të pijshëm për humbje peshe. Avantazhet dhe disavantazhet, kundërindikacionet. Ushqime të lejuara dhe të ndaluara, rregulla dietike dhe dieta.
  08.12.2020
 • Ushqimi për gastritin: parimet themelore të asaj që mund të hani (drithërat, pjatat e para, peshku dhe mishi, perimet, frutat, manaferrat, pjeprat, produktet e qumështit dhe vezët, mielli dhe ëmbëlsirat, pijet), ushqime të ndaluara, dieta numër 1 (me aciditet të lartë) dhe dieta numër 2 (me aciditet të ulët).
  27.11.2020
 • Dietë japoneze për humbje peshe për 14 ditë. Lista e produkteve të lejuara dhe të ndaluara. Menuja dietë japoneze. Rezultati i saktë dhe rezultatet.
  07.11.2020
 • Dëshironi të gjeni dietën e duhur për humbjen e peshës tuaj? Në artikullin tonë, lexoni në lidhje me recetat e shëndetshme dhe menutë për humbje peshe.
  02.11.2020
 • Dieta me proteina për humbje peshe: ushqime të lejuara, menu për javë, rekomandime të dobishme.
  05.10.2020
 • Si të humbni shpejt peshë në një javë me ndihmën e aktivitetit fizik: ushtrime kardio dhe trajnim forcë, rekomandime të dobishme për humbjen e peshës.
  02.10.2020
 • Parimet e dietës shtatë ditore "të preferuara" për humbjen e peshës: një listë e produkteve, një menu shembull, mënyra e duhur për të dalë.
  11.09.2020
 • Hikërror dietë: parimet themelore, mostër menu për 7 dhe 14 ditë, agjërimi ditë, pesha dhe kalori përmbajtje të thatë dhe të zier hikërror, të lejuara dhe të ndaluara ushqime, contra -, dieta, ushqimi recetave, komente dhe rezultatet, si dhe nutritionists.
  19.06.2020
 • Merrni parasysh arsyet për mungesën e humbje peshe, rregullat për ata që duan të humbin peshë, më efektive të ushtrimeve për stërvitje në shtëpi dhe dietë të produkteve për të humbur peshë.
  21.05.2020
 • Shumë jeni të interesuar në mënyrën se si të humbni peshë shpejt në shtëpi, për fat të keq, për shumicën e njerëzve problemin e tepërt në peshë është shumë e rëndësishme. Ushqimi duhet të kombinohet me ushtrimin dhe një pastrim të trupit.
  22.04.2020
 • Parimet themelore të ketogenic dietë. Çfarë mund dhe nuk mund të hani për të arritur një rezultat pozitiv. Karakteristikat e ramazani dietë.
  22.04.2020
 • Menu për të javës. Sa e rrezikshme është të shpejtë humbje peshe në një dietë? Si për të humbur peshë pa dieting?
  07.04.2020
 • Hollim anët dhe bark nuk janë ushtrime të veçanta që janë të lehtë për të kryer në shtëpi. Një të vogël ushtrim për humbje peshe bark dhe palët do të ndihmojë të shpejt të sjellë figura në rregull.
  01.04.2020
 • Për të humbur peshë të shpejtë, ushqimi i përjashton të gjitha të dëmshme: e ëmbël, këtu ushqime me përmbajtje niseshteje, të gazuara. Të ushqyerit e duhur dhe ushtrimi është mënyra më e mirë për të hequr qafe peshën e tepërt.
  01.03.2020
 • Megjithë kompleksitetin e fazës së parë të Dukan dietë, kjo është goxha e padëmshme metodologji efektive humbje peshe.
  01.03.2020